דברים קטנים מסדנאות התכשיטים שמשדרגים את החווייה לכולן

בסדנאות התכשיטנות שאני מעבירה - בין אם לבנות מצווה או לארגונים ועסקים או בסדנאות צוות למורות וגננות, יש דברים קטנים שאני עושה שהופכים את הסדנה ליותר טובה ונעימה. אלו כמה מהם:
אריזות תכשיטים מסדנה

לכל מפעילת סדנאות יש את היחודיות שלה. יש המון סוגים של סדנאות יצירה מיוחדות. אולי אלו סדנת היצירה שאת מחפשת או צעבירה בעצמך שלך היא סדנת תכשיטים, סדנת סריגה, סדנת פיות או כל אמנות אחרת.

הסדנאות שלי הן סדנאות תכשיטנות לגיבוש ולאירועים מיוחדים: לבנות מצווה, לארגונים ועסקים, למסיבות רווקות, בסדנאות צוות למורות וגננות. בסדנאות האלו יש דברים קטנים שמשדרגים מאוד. חלק מהדברים האלו קורים בכל סדנה, וחלק רק כשמבקשים במיוחד. אבל כולם הופכים את הסדנה ליותר טובה ונעימה. אלו כמה מהם:

סדנה ערכית

בסדנאות שלי אפשר לשלב גם נתינה. הבסיס הוא מפעילה שתהיה נעימה ונגישה לבנות ותסביר את ההוראות בצורה ברורה (גם זה ערך). אבל אפשר להפוך את הפעילות לסדנת בת מצווה ערכית באמצעות תרומה לעמותה.

הסוד בחיבור ילדת בת המצווה למשמעות החגיגה הזאת ולשמח אותה ואת חברותיה – הוא לא בלתת להן עוד משהו שיהיה עבורן. הסוד הוא לתת להן את האפשרות לתת.

להעניק מעצמן. אין כמו הסיפוק שבנתינה לאדם אחר שזקוק ואין כמו החיוך של המקבל, התודה, הידיעה שעשית מעשה טוב. דווקא ביום הזה המרגש שהיא המרכז, כל כך יפה להכניס אקט של חסד. בסדנת התכשיטים שלי כל אחת מכינה תכשיט אחד לעצמה ותכשיט אחד לתרומה. את התכשיטים נעניק באהבה לנערות שזקוקות לחיבוק הזה: התכשיטים ברמה גבוהה ביותר- ציפוי כסף וזהב על מנת להעניק את הטוב ביותר ולקבל את הטוב ביותר.

בתמונה הזאת אפשר לראות שתי שרשראות מאותה סדנה. שתיהן הוכנו על ידי משתתפות שלנו, אחת מהן הלכה לתרומה.

אריזות

"אל תסתכל בקופסא אלא בתכשיט שבתוכה". המוצר הוא אותו מוצר. אז למה כל כך חשובה האריזה? למה זה כל כל משפיע על איך שנתפוס את המוצר עצמו?". האריזות המושקעות, כולל שקיות הנייר היפות, הן אריזות של תכשיטים לכל דבר. אני משתמשת באותן אריזות גם לסדנאות התכשיטים שלי וגם לתכשיטים שאני מעצבת. כי כשהתכשיט ארוז בצורה כל כך מכובדת ויוקרתית, זה מעיד על התכשיט שאין ספק שהוא יקר. מזכרת מושלמת מאירוע מושלם.

סדנה משפחתית

יש משהו כזה מתוק ותמים בבת מצווה. בורוד הזה, בנוצץ, באווירה השמחה, החברות שמקיפות, המשפחה שמתרגשת,

זה מהמם. מסיבה שלימה לכבוד גיל מצוות לכבוד הילדה שהופכת לבחורה קטנה וכיף שזה משהו שעוצרים בשבילו נותנים לו את הפוקוס וזה לא סתם עוד יום הולדת.

לכבוד זה אפשר לעשות סדנת בת מצווה בכיתה, אבל אפשר גם סדנה משפחתית.

בסדנה המשפחתית אפשר לראות איך כל אחד יוצר משהו משלו ומביא לתכשיט את עצמו. אפשר סדנה רק של נשות המשפחה ואפשר סדנה שכוללת גם את בני המשפחהה!

לשיראל, אחת ממפעילות הסדנאות שלי בסדנא, היתה חווייה מרגשת עם בנים של משפחה: ילדים שלומדים במסגרות חרדיות ולא פוגשים אומנות ביומיום. היא כל כך שמחה לחשוף בפניהם את העולם הזה ולראות שהם נהנים ויוצרים ברמה גבוהה. היא הוסיפה ואמרה "הלוואי והייתי יכולה לגלות לכל העולם את האור שיש באומנות על כל רבדיה. כמה שקט ווויסות היא נותנת"

ערכות תכשיטים

בת מצווה או יום הולדת זה בדרך כלל אירוע עם תוכנית נוספת מלבד סדנא או פעילות וחשוב לתחום את הסדנא בזמן ולאפשר לאירוע להמשיך לזרום
אז איך תוחמים בשעה סדנא שמצריכה ללמוד טכניקה חדשה, עיצוב, והרכבה של תכשיט?

שמתי לב שחלק ניכר ממשך הסדנא הוא הזמן שלוקח לבחור את החרוזים והצבעים. ניסיתי לחשוב על דרך שתעזור בבחירה, תמקד ותעזור בשלב הבחירה והעיצוב, תשאיר מספיק זמן להרכבה, ותגרום לכך שכל בת ובת תצאנה עם 100% הצלחה וסיפוק בטח ובטח כשבוחרים לעשות תכשיט נוסף לתרומה- דבר שמאריך עוד קצת את משך הסדנא. כך נולד הרעיון של הערכות.

הערכות הן אריזות שקופות, שכל אחת מהן מכילה את כל הציוד הדרוש להכנת תכשיט אחד כולל התאמות של חרוזים שבחרתי מראש. כך, במקום לבחור מאפס, כל אחת בוחרת ערכה שמתאימה לה.

אפשר כמובן להוסיף חרוזים נוספים מ"בופה" חרוזים שאני בכל זאת מביאה איתי כדי לאפשר למי שבכל זאת תרצה לעצב מאפס, ולמי שתרצה להוסיף על העיצוב שלי. יש המון המון ערכות, וכל אחת יכולה למצוא את עצמה וליצור תכשיט מקורי ויחודי שיהיה מזכרת שהולכת איתך תמיד – מאירוע בלתי נשכח

ערכת תכשיטנות אישית

להזמנת סדנת תכשיטים - דברי איתי

אוריה לוי

אוריה לוי

מפעילת סדנאות תכשיטים והבעלים של אמנות מתגלגלת. מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לעבודה בידיים, ליצירה ואומנות.