6 טיפים למפעילות סדנת יצירה

מפעילת סדנאות יצירה? שלושה טיפים מנצחים ששידרגו את העשייה המקצועית שלי וגם את ההנאה של משתתפות הסדנאות שלי:
ערכת תכשיטנות אישית

נעים מאוד, אני אוריה ואני מפעילה סדנאות תכשיטים לשני סוגים של קהלים עיקריים. הסוג הראשון הוא נערות אותן אני פוגשת בעיקר בסדנאות לבת מצווה. הסוג השני הוא נשים, שאני פוגשת בעיקר סדנאות צוות. מהנסיון שלי בהעברת הסדנאות האלו, בין אם את מפעילה סדנה לילדות, נערות או נשים, אלו טיפים מנצחים ששידרגו את העשייה המקצועית שלי וגם את ההנאה של משתתפות הסדנאות שלי:

ערכות אישיות

אז איך אני מצליחה לתפעל סדנא? ערכות אישיות- זה שם המשחק✌🏻

בסדנאות התכשיטים האינטימיות אני פורשת בופה חרוזים. בסדנאות שבנויות למספרים גדולים של משתתפות, כמו סדנאות לבת מצווה, מתאים משהו אחר. עוד בתחילת הדרך, הבנתי שלשלוח את כולן יחד להתגודד סביב כמה קופסאות חרוזים זה לא יעיל וגם לא כיף.

כך התגלגל לו הרעיון של הערכות האישות: זה גם מאפשר לבנות להישאר ישובות, בלי הבלגאן של הרגע הזה שכולן יחד צריכות לקום כדי לבחור את החומרים.

הכל לידן, יש הרגשה של שפע ונינוחות, וגם נותן להן את הכיוון הראשוני. קשה מאוד להתחיל עיצוב מאפס כשהאפשרויות הן בלתי נגמרות. וואו כמה שאני מודה על הרעיון ההוא שהפך את הסדנה שלי למה שהיא🌈

והכי אני אוהבת שמידי פעם הבנות בסדנה מכינות תכשיט שישר אני רואה שזה לא שילוב חרוזים שאני יצרתי, לקחו כמה חרוזים מערכה אחת וכמה מאחרת, ויצרו משהו חדש.

סדנאות ולא מכירות מוצרים

כמה קשה לפעמים לשחרר את כפיית הרצון שלנו על המציאות ופשוט להסתכל בלבן של העיניים של המציאות ולראות מה יש ומה אין.

שנים לקח לי לשחרר את עניין מכירת התכשיטים. ראיתי את עצמי כאמנית שיוצרת קולקציות מתחלפות, יוצרת ומעדכנת. התעקשתי על זה. יצרתי עשרות דגמים, קניתי ציוד צילום באלפי שקלים ( פחות התחום שלי כנראה. שכל בעל מקצוע יעשה את מה שהוא טוב בו😉) והתעקשתי להתייבש במכירות בירידים ובדוכנים למיניהם.

הוצאתי על זה, בכסף ובאנרגיה כל כך כל כך הרבה יותר ממה שהכנסתי. עד שיום אחד קרה הנס. פקחתי את עיניי וראיתי שזה לא עושה לי טוב, שזה לא שווה את זה, לא כלכלית ולא אנרגטית, ושחררתי.

מתמקדת מאז במה שעושה לי טוב – סדנאות לכל סוגי האירועים והגילאים.

הוספתי את עיצוב הבלונים לאירועים שמשמחים אותי ולאט לאט אני מתבססת איתם.

לא זנחתי את עיצוב התכשיטים. תכשיטים אני מעצבת למתנות בהזמנות אישיות כשאלה מזדמנות לי מפעם לפעם. ובעיקר שמחה שנתן בי את הכח לשחרר🌿

רעיונות משלימים

אחרי שכבר התבססתי לי בהרגשה שאני יודעת מה אני עושה, שיש לי מוצר שאני בטוחה בו ויודעת בדיוק מה לעשות, הגיע פתאום תאבון למשהו חדש. להתרענן, ליצור, ללמוד, לחקור תחום חדש.

לאחרונה הוספתי לעסק גם אפשרות לסידור בלונים לאירוע. הרעיון הגיע אחרי שהרבה אירועים שבאתי לעשות בהם סדנה – ראיתי גם סידור בלונים. החלטתי שאין סיבה שזו לא תהיה אני שאעשה גם את זה.

זו חוויה מאוד מעניינת להיות עוד פעם בשלבי התחלה ולמידה. זה מלמד קצת ענווה, להיות במקום שזקוק, שמחפש ידע וצריך להיעזר. נשימה עמוקה ואני צוללת לתחום, לומדת מלא, שואלת מלא והכל קורה תוך כדי, דרך הבקשות והחלומות של הלקוחות.

כיף גדול, מלא שמחה וצבע וביטוי אומנותי אמיתי – ואולי תתפלאו לשמוע- גם אילתור.

חישוק בלונים

דברים קטנים, הבדל גדול

לכל אחת יש את הדברים הקטנים שלה שעושים הבדל גדול. משהו שמצריך מעט השקעה ומאמץ אבל משאיר את משתתפות הסדנה בתחושה טובה שהכל תפור מא' ועד ת' ואפילו מעבר. כשאת יודעת מה את עושה ומה הערך המוסף שלך, אפשר מתוך זה להוציא את השדרוגים האלו.

העסק שלי עוסק המון באסתטיקה, במשפחה וגם בנתינה. ולכן חלק מהתוספות הקטנות לסדנאות התכשיטים שלי הן למשל האריזות היפות והמושקעות שמשתתפות הסדנה יוצאות איתן, והאפשרות לשלב תרומה בסדנה לבת המצווה. אפשר לקרוא עוד על זה כאן.

אריזת תכשיט לבת מצווה

אנשים יגיעו אליך מכל מני מקומות

כל פעם שפונים אלי לקבל פרטים על סדנת תכשיטים אני שואלת איך הגעתם אלי. התשובות כל כך מעניינות ומגוונות זה פשוט מדהים.

סדנא שעשיתי לפני כמה שנים ומישהי שהייתה בה עכשיו חוגגת בת מצווה לבת שלה ופתאום נזכרה ומצאה את המספר.
מישהי שראתה תכשיט שלי על חברה, שאמרה שעשתה אותו בעצמה בסדנא וככה יצא לה להתעניין אצלי
או פוסט שפירסמתי ואיכשהו הגיע לאדם הנכון בשעה שהיה צריך
סבתא מדהימה ושהחליטה לפרגן לנכדות בסדנת תכשיטים לכבוד בת מצווה של אחת הנכדות, הגעתי אליה הביתה ואחרי שעתיים של יצירה כיפית ומגבשת כל אחת יצאה עם תכשיט מכסף/ זהב ומחזיק מפתחות מדליק מעשה ידיה.

נהנית לראות איך העולם מפתיע אותי כל פעם מחדש. גם אותך הוא יכול להפתיע.

לפעמים עדיף להיות משתתפת

לפני שנתיים אחיינית שלי המתוקה חגגה בת מצווה.

כמובן שעלתה השאלה אם אני אוכל לעשות את סדנת התכשיטים לה ולחברותיה. זה כל כך מיוחד שהחברות והקרובות יוצאות מהאירוע עם מזכרת שהן הכינו בעצמן, וכמובן שהתכשיט הנוסף לתרומה מוסיף ערך מהמם.

אבל אחרי הרבה מחשבה והתלבטות החלטתי שאני רוצה להיות באירוע המשפחתי כחלק מהמשפחה ושאם אעשה את הסדנא אפספס את כל האירוע
בכל זאת, זה הרבה השקעה ומאמץ והמעבר אחרי זה לאחת מהאורחים יהיה לי חד מידי..

אז הזמינו לבת המצווה של שיר סדנא אחרת ואצלי היא קיבלה סדנא פרטית😊

להזמנת סדנת תכשיטים - דברי איתי

אוריה לוי

אוריה לוי

מפעילת סדנאות תכשיטים והבעלים של אמנות מתגלגלת. מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לעבודה בידיים, ליצירה ואומנות.