איך לבחור מקום לחגוג בו בת מצווה?

בת מצווה באולם? בת מצווה בבית? בת מצווה בטבע? משהו אחר? איך לבחור מקום לחגוג בו בת מצווה, האם לדבר על הבת שלכם על כסף ומה לקחת בחשבון בבחירת המיקום?
סידור בלונים לשולחן

אז יום בת המצווה הגדול מתקרב, ההתרגשות עולה, מתחילים לנסות לארגן בראש את המשימות, הכיוון, הקונספט, ואחד הדברים הראשונים שנחשוב עליהם הוא המיקום.

המיקום הוא הגורם שישפיע על כל השאר, שיגדיר את הקונפסט, את מספר המשתתפים שנוכל להזמין, ואת האוירה. לא דומה אירוע על יאכטה, לאירוע באולם, או לאירוע בבית ( כמובן אם יש אחד שמאפשר זאת).

קריטריונים לבחירת מקום לבת מצווה

אז עשיתם ישיבה משפחתית או ישבתם ההורים עם כלת השמחה והתחלתם לברר איתה:

מה בא לה

  • מה עושים בדרך כלל בשכבה שלה?
  • האם בא לה באותו קו כמו החברות, או שדווקא המקוריות תופסת פה יותר
  • האם יש משהו שבא לה במיוחד?

תקציב

כן כן, לא לפחד לדבר עם הילדה- שלא לומר הנערה על תקציב האירוע. היא כבר גדולה ומבינה בעצמה שזה דבר משמעותי וקובע בחיים, אז עדיף שיהיה גלוי ובדיבור פתוח עם ההורים.

אני זוכרת שאחותי רצתה אירוע שהיה מעל התקציב שההורים הקציבו, ויחד הם הגיעו לפתרון- שחלק מהכסף שתקבל במתנה ילך לתקציב האירוע שכל כך רצתה.

אז תקציב, האם רוצים לעשות משהו מקורי, או שהסטנדרט גם טוב לנו.

מוזמנים

  • מה כמות המשתתפים שנרצה להזמין?
  • האם זה אירוע שמיועד לחברות בלבד או גם למשפחה?
  • האם יש צורך במקום נגיש?

לבדוק את המקום

עוד דבר חשוב: כמה זמן לפני האירוע אנחנו, אם יש זמן בשפע, נוכל לקחת יותר את הזמן כדי לברר, לשמוע המלצות, ולקוות שהמקום שנרצה יהיה פנוי. במידה והמקום יהיה מעל התקציב, ויש לנו עוד זמן, אולי אפילו נוכל לחשוב על רעיון יצירתי לגיבוש הסכום הרצוי.

מתוך שאלת המיקום מגיעה גם השאלה האם לחגוג בת מצווה באולם או לא. זו שאלה חשובה מאוד. ואני רואה כל הזמן גם מזה וגם מזה.

בת מצווה באולם

הקונפסט הנפוץ ביותר שאני רואה היא בת מצווה באולם, כי רוצים לעשות אירוע אחד גם למשפחה וגם לחברות. אולם מאפשר את זה כי צריך מקום גדול, רוצים גם שכל הבלאגן יהיה במקום אחר, ונוכל לחזור בסוף היום לפינה השקטה שלנו.

האולם מאפשר לנותני שירות רבים יותר להגיע. קצת קשה להכניס לבית ממוצע גם את החברות, גם את המשפחה, מקום לאוכל, לדי ג'יי, לצלם מגנטים, לסדנה לחברות, ועוד להשאיר קצת מקום לזוז או לשבת..

אולם לא חייב להיות דווקא אולם אירועים ממש. לא חסרים מקומות באמצע: אולם של בית כנסת, אולם פיס, מועדון, וכיוצא בזה. לא תאמינו כמה בקלות אפשר לקחת מקום כזה, שנראה קצת משמים ביומיום ולהפוך אותו עם קצת טאצ' לאולם האירועים הכי יפה בעולם. קצת עיצוב בלונים לאירועים, שולחן מתוקים, שולחנות ערוכים יפה, והמקום נראה מושלם ולא בהוצאה גדולה בכלל.

בת מצווה בבית

ישנה כמובן גם האפשרות לעשות את האירוע בבית. אם יש סלון גדול, גינה גדולה ואם מזג האויר מתאים, זה יכול להיות מושלם. יש משהו קסום בלראות את המרחב המוכר משנה את פניו והופך לגן אירועים יפהפה.

היתרונות ברורים- חיסכון בעלות המקום, לא צריך למצוא מקום מתאים ולקוות שיהיה פנוי. ויש דבר נוסף, שבעיני חלק מהאנשים הוא יתרון ובעיני חלק הוא חסרון:

כשעושים את האירוע באולם- בטח ובטח אם לוקחים מנהל אירוע, יש ראש שקט. כל נותן שירות עושה את העבודה שלו והמשפחה יכולה להתרכז בלהתארגן, להצטלם, לקבל את האורחים ולחגוג יחד, באירוע בבית הרבה מהניהול והאירגון הוא על המשפחה ולפעמים אפשר לראות שמגיעים לאירוע עם הלשון בחוץ.

אם עושים את התכנון כמו שצריך, ומעבירים כמה שיותר מהאחריות ומהארגון לאחרים, זה לגמרי יכול לעבוד. יש גם כאלה שרק ככה מרגישים באמת את ההתרגשות של ההכנות, ורוצים שהכל יהיה הפקה עצמית, הכל עניין של הבנת המציאות ותכנון נכון.

אירוע בטבע

יש את הקונפסט המאתגר ביותר בעיני, שאם הוא הולך כמו שצריך יכול להיות באמת משהו מיוחד, ואם לא, יכול להיות מאתגר ביותר- אירוע בטבע.

זו באמת הפקה מאפס, וצריך לדאוג להכל מהכל. יש הנוטים בטעות לחשוב כשאומרים להם אירוע בטבע על משהו פשוט, נקי ופסטורלי. אז אם עושים את זה נכון זה אכן יכול להראות נקי ופסטורלי אבל מה שזה בשום אופן לא זה פשוט.

להפיק אירוע בטבע שיהיה מוצלח זה באמת אומנות יש כל כך הרבה גורמים משתנים בלתי צפויים שצריך לקחת בחשבון ויש צורך לחשוב על כל פרט קטן ממש מאפס וגם זול זה בדרך כלל לא. אז אלא אם כן אתם הרפתקנים מעולים בסדר ארגון ותכנון וגם תקציב נאה לא יזיק פה אולי כדאי ללכת על משהו פשוט יותר.

אפשרויות נוספות

חוץ מהרעיונות האלו יש עוד מקומות. חלקם נפוצים יותר וחלקם יותר יצירתיים ונפוצים פחות: בת מצווה על יאכטה, בת מצווה במסעדה, מסיבת בריכה בת מצווה במועדון אירועים שמיועדת לכיתה ולחברות של הילדה – והמבוגרים לא נהנים במיוחד…

מאחלת לכולם למצוא את המקום המושלם💖

להזמנת סדנת תכשיטים - דברי איתי

אוריה לוי

אוריה לוי

מפעילת סדנאות תכשיטים והבעלים של אמנות מתגלגלת. מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לעבודה בידיים, ליצירה ואומנות.