סדנאות לבת מצווה

זה היום שלך תבחרי מה שטוב לך​

סדנת שרשראות בת מצווה

מה עושים בסדנא?

בסדנת התכשיטים שאורכת בין שעה לשעה וחצי, כל בת מכינה תכשיט-צמיד/שרשרת/עגילים, בעיצוב אישי ובליווי צמוד, באוירה נעימה ורגועה של יצירה וכיף.
נשמתמש בחומרים באיכות מעולה על מנת שתשאר מזכרת יפה ואיכותית מהאירוע שלכם.
כלת בת המצווה יכולה לבחור להשתתף עם כולם או להנחות את הסדנה יחד איתי.
סדנת תכשיטים לבת מצווה היא סדנה מקורית כיפית ומגבשת של כלת בת המצווה עם חברותיה ו/או משפחתה.

סדנת יצירה לבת מצווה

איך הסדנא מתגלגלת?

מתחילים בהסבר קצר על טכניקות עיצוב, והשימוש בפליירים וחרוזים מעיכה. הטכניקה מותאמת בדיוק לגיל, מצד אחד מאתגרת ומצד שני כל אחת מסוגלת ליצור תכשיט! כל בת מקבלת לוח תכנון, פליירים, וערכה עם כל החומרים הדרושים להכנת התכשיט. חוט כסף או זהב, סוגר וחרוזי מעיכה אם בחרת להכין צמיד, זוג ווים לאוזן, חוטי זהב או כסף, וחרוזי מעיכה אם בחרת להכין עגילים. בערכות כבר יש חרוזים בעיצובים מוכנים מראש על מנת להקל על הבנות. ובנוסף יש גם בופה חרוזים למי שרוצה לעצב בעצמה או להוסיף על העיצוב הקיים. בסיום כל תכשיט נארז בקופסת תכשיטים יפה, מזכרת מקורית ומושלמת מאירוע בלתי נשכח. ישנה אפשרות שכל בת תכין תכשיט נוסף, תרומה למי שתבחרו.

סדנאות בת מצווה

סדנא ונתינה

הצעות למקומות אליהם אפשר לתרום תכשיטים שמכינים בסדנה:
עמותת אד''ל:  לנשים שאיבדו את ילדיהם/ בעליהם/ אדם בטרגדיה
איש קשר אדווה 0546207143
בית המתנות של יאיר: בית מלא במתנות ובמשחקים חדשים המיועדים לילדים חולים ונזקקים
איש קשר מירב 0526162233
מקלטי בת מלך לנשים מוכות מהציבור הדתי וילדיהן
איש קשר אורלי 0523525309

עוד על סדנאות בת מצווה​

בת המצווה מתקרבת וישנן שיחות בין ההורים לבין הבת לגבי תכניות בת המצווה. בדרך כלל במרכז העניינים עומדת מסיבת בת המצווה אליה מזמינים את המשפחה והחברים. זהו אירוע מרגש לכל המשפחה, זוהי הפקה גדולה אך למרות זאת יש משהו שחסר. לצד מנות האוכל הטעימות, הריקודים, השמחה והמתנות חסר גם משהו בעל ערך אמתי אשר ייתן ליום ההולדת ה 12 אופי שונה מאשר סתם עוד יום הולדת. וזהו בדיוק הרגע שבו צריך להתחיל לחשוב על סדנאות בת מצווה. 

סדנאות בת מצווה לא באו להחליף את מסיבת הבת מצווה, אלא לתת לכם דרך נוספת לציין את היום. הרעיון מאחורי הסדנאות היא לעסוק בפעילות שהיא לא רק מהנה, אלא גם בעלת ערך. כמה פעמים בחיים אנו עושים משהו למען עצמינו? לכבוד בת המצווה יש לכלת הבת מצווה את ההזדמנות לעשות משהו למען עצמה, ועל הדרך למען חבריה, משהו בעל ערך עמוק יותר מאשר מסיבה. זוהי הזדמנות להתנסות בדברים חדשים ופעילויות מהנות ומעשירות. סדנאות בת מצווה הן סדנאות אשר הותאמו במיוחד לבת המצווה ויש להן אופי מיוחד וגם חגיגי. סדנאות אלו יכולות לעסוק בנושאים שונים, הכל בהתאם לתחומי העניין של כלת השמחה. במקרים רבים הן מערבות איזה סוג של פעילות יצירתית, אך לא רק. סדנאות בת מצווה הן הזדמנות להתנתק מכל הגירויים החיצוניים, הטלפונים והרשתות החברתיות ולהיות יחדיו עם החברות הקרובות בפעילות מגבשת ומהנה אשר תורמת לכולם. זוהי הדרך היפה ביותר לציין את המעבר מילדות לבגרות. 

ברבות מהסדנאות, לפחות באלו אשר משלבות פעילות יצירה, כל אחת מהמשתתפות גם לוקחת איתה משהו בסוף הסדנה. אם זוהי סדנה העוסקת בשזירת פרחים או סדנה של הכנת תכשיטים, כל אחת חוזרת הביתה עם עבודה. בעצם היא יוצאת מהסדנה עם שני דברים, הכלים שלמדה ובהם תוכל להשתמש בעתיד וגם עבודת היצירה. סדנאות בת מצווה הן אינן לימודים, הן שמות את הדגש על הנאה ופעילות חברתית מגבשת. הכל מתנהל באווירה שמחה ונעימה, בשילוב של הומור ואפילו כיבוד. בקיצור סדנאות בת מצווה הן דרך מעולה ומומלצת לחגוג.

הצעות למקומות אליהם אפשר לתרום תכשיטים שמכינים בסדנה: עמותת אד"ל:  לנשים שאיבדו את ילדיהם/ בעליהם/ אדם בטרגדיה איש קשר אדווה 0546207143 בית המתנות של יאיר: בית מלא במתנות ובמשחקים חדשים המיועדים לילדים חולים ונזקקים איש קשר מירב 0526162233 מקלטי בת מלך לנשים מוכות מהציבור הדתי וילדיהן איש קשר אורלי 0523525309

סדנת התכשיטים מתחילה בהסבר קצר על טכניקות חריזה מתקדמות והדרכת סטיילינג, כדי שהשרשרת שתכיני תהיה לא רק מהממת, אלא גם תתאים לבגדים שאת לובשת ותהיה לך שימושית.

לאחר מכן כל אחת תבחר את החרוזים שלה ממגוון ענק של צבעים וסגנונות מכל העולם, תעצב ותרכיב את התכשיט המושלם שלה בליווי והדרכה צמודים שלי.

החרוזים בסדנת התכשיטים עצמם עשויים ממגוון חומרים: עץ, אבן, זכוכית ואקריל

השרשראות עצמן עשויות ממתכות איכותיות והעגילים בציפוי זהב וכסף, מתאימים גם לנשים שרגישות למתכות

כל החומרים נבחרים בקפידה להבטיח שתקבלו מוצר איכותי שישמש אתכן בהנאה ולאורך זמן

הסדנה מיועדת לנשים ונערות:
-לימי הולדת
-ערבי צוות וגיבוש
-מסיבת רווקות
-סדנת אמהות ובנות
וגם סתם לערב של נשיות, כיף ויצירה

ניתן להזמין אותי אליכם למקום שתבחרו, להגיע אלי לסטודיו בשילה, או לערוך סדנה בחיק הטבע.

עלות סדנת תכשיטים משתנה בהתאם לכמות המשתתפים, והתוצר שאותו אתם בוחרים להכין.

אשמח שתתקשרו או תשלחו לי הודעה, תספרו לי מה בדיוק אתם מחפשים, נבנה את סדנת התכשיטים המתאימה בדיוק לכם ואתן הצעת מחיר בהתאם.

כאשר כל ילדה יהודייה מגיעה לגיל 12 וחוגגת את בת המצווה שלה, היא הופכת באופן לא רשמי לאישה. מדובר בחגיגה שמקבילה לבר המצווה אותה חוגגים הבנים שמגיעים לגיל 13, אשר במקור החלה כמנהג דתי והפך במהלך השנים למנהג שגם חילונים מציינים וחוגגים אותו. גם במקומות אחרים בעולם ובקרב בני דתות שונות יש חגיגה של טקסים דומים שמציינים את המעבר מילדות לבגרות, כמו למשל גיל 15 לבנות בקרב קהילות היספניות. אין ספק כי אותה ילדה שחוגגת בת מצווה תרצה לעשות זאת בצורה מהנה עם המשפחה והחברים שלה. פעמים רבות מלבד המסיבה עצמה, ייתכן כי אותה ילדה תרצה לערוך סדנה לבת מצווה שבמסגרתה היא וחברותיה יעסקו בפעילות יצירה מעניינת.

ישנן מגוון סדנאות שניתן לעשות במסגרת חגיגת בת המצווה, בין היתר סדנאות יצירה שבהן ילדת יום ההולדת וחברותיה יכינו או יעצבו תכשיטים שונים כמו עגילים או שרשראות, שיישארו להן למזכרת. במסגרת סדנה לבת מצווה מסוג סדנת תכשיטים, מכינים תכשיטים מסוגים רבים של חומרי גלם. החוגגים לוקחים חלק בחוויה באווירה נעימה ורגועה וגם יצאו ממנה עם אותו התכשיט שהכינו באריזה יפה. הסדנה עצמה כנראה תחל בהסבר קצר על טכניקות של עיצוב תכשיטים והשימוש בחומרים השונים כמו פליירים וחרוזי מעיכה. לאחר ההסבר, כל אחד מהמשתתפים יקבל ערכה עם כל החומרים הדרושים ליצירת תכשיט. אחד היתרונות באותן הסדנאות הוא שניתן להזמין אותן עד אליכם הביתה, והמחיר שלהן גמיש בהתאם לכמות המשתתפים ולתוצרים שתרצו להכין בסדנה.

למי אני פונה כדי ללמוד איך להכין תכשיטים

אלו המחפשים לערוך סדנה לבת מצווה עבור ביתם, ובוחרים בסדנה ליצירת תכשיטים עבור המאורע המשמח, מוזמנים לפנות לאומנות מתגלגלת. מדובר בסטודיו לעיצוב ולסדנאות תכשיטים שהקימה אוריה, אשר משתפת שתמיד נמשכה לעבודת יצירה ולאומנות. לאוריה ניסיון רב באומנות שימושית ובתכשיטנות, ואף קולקציית תכשיטים משלה. אוריה תשמח לחלוק את אהבתה ליצירה עמכם ולהדריך את בתכם וחברותיה בסדנא מאתגרת ומהנה בה יוכלו ליצור תכשיטים משלהן.

כל ילדה שעומדת לחגוג את יום הולדתה ה12 יודעת שמדובר באירוע משמעותי בשבילה. ביהדות, חגיגת בת המצווה, היא סמל למעבר מילדות לבגרות, בדיוק כפי שנתפס בר המצווה אצל בנים בגיל 13. למרות שמדובר במנהג שמקורו דתי, בישראל בקרב החברה היהודית נהוג לחגוג אותו גם אצל החברה החילונית. זאת בדומה לקהילות אחרות בעולם שחוגגות יום הולדת מסוים בתור מין טקס מעבר מילדות לבגרות. כלת בת המצווה תרצה לפעמים, מלבד החגיגה עם המשפחה והחברים, גם לעשות אירוע נוסף, קטן ואינטימי יותר מלבד המסיבה. אחת האפשרויות הנפוצות לילדות בגיל 12 היא לחגוג באמצעות עריכת סדנה מסוימת. סדנאות בת מצווה הן תחום מתפתח שכיום כולל בתוכו מגוון רב של סדנאות המתאימות לילדות בגילאים הללו.

אילו סוגים של סדנאות בת מצווה קיימים כיום?

כיום, השוק של סדנאות בת מצווה הינו מפותח וכולל מגוון סדנאות יצירה, בהן כלת בת המצווה וחברותיה יוכלו למשל, להכין תכשיטים בסדנה בה יעצבו ויכינו במו ידיהן תכשיטים כמו עגילים או צמידים, שגם יישארו להן למזכרת לאחר מכן. אם אכן כלת בת המצווה בוחרת בסדנת תכשיטים שכזו, היא תתנהל בכך שתחילה יועבר הסבר על טכניקות עיצוב תכשיטים והשימוש בחומרים השונים כמו חרוזים. לאחר ההסבר, כל אחד מהמשתתפים יקבל ערכה עם כל החומרים הדרושים ליצירת תכשיט. כמובן שמחיר הסדנה ישתנה בהתאם לאורכה, לחומרים שישתמשו בה, ולכמות המשתתפים שיהיו בה. היתרון בסדנאות מסוג זה הוא הזמינות, ניתן להזמין אותן אליכם הביתה ולארח אותן בסלון או בחצר.

אני מחפשת סדנת תכשיטים לבת המצווה של הבת שלי

הורים שרוצים לבחור באחת מהאפשרויות השונות הקיימות בתחום של סדנאות בת מצווה עבור בת המצווה של הבת שלהם, יוכלו לחפש למשל סדנת תכשיטים, שבמסגרתה יכינו הילדות תכשיטים יפים ומקוריים שייקחו איתן הביתה לאחר אותו אירוע. בשביל סדנת תכשיטים כזו, תוכלו לפנות לאומנות מתגלגלת – סטודיו לעיצוב ולסדנאות תכשיטים. בעלת הסטודיו, אוריה, מספרת על עצמה שתמיד נמשכה לעבודת יצירה ולאומנות. לאוריה ניסיון רב באומנות שימושית ובתכשיטנות, ואף קולקציית תכשיטים משלה והיא תשמח לחלוק את אהבתה ליצירה, אז אל תהססו ליצור איתה קשר לתיאום סדנת יצירה.

חגיגת בת המצווה היא ציון דרך חשובה בחייה של כל נערה צעירה. אין ספק שהיום המיוחד הזה מעבר לחגיגת יום ההולדת, מהווה גם אבן דרך משמעותית במסע של הפיכתה של אותה ילדה לאישה. אמנם במקור מדובר בטקס דתי, אך במהלך השנים גם אנשים שאינם בעלי זיקה לדת אימצו אותו. בסופו של דבר, גם אם מדובר בטקס מעבר מילדות לבגרות, אין ספק כי אותה ילדה בת שתיים עשרה רוצה בעיקר להנות מהיום המיוחד שלה כמו בכל יום הולדת. לשם כך, הוריה כנראה יארגנו חגיגה משפחתית, אירוע מסוים לציון היום כמו ארוחה במסעדה או מסיבה לחברותיה. אם כלת בת המצווה תרצה לעשות משהו קצת יותר מיוחד שהיא תזכור לשנים הבאות, פתרון מצוין הוא לקיים סדנת יצירה לה ולחברותיה. כיום, הדבר קל מאי פעם בעזרתן של סדנאות לבת מצווה בבית, שמגיעות כל הדרך אליכם לסלון.

אילו אפשרויות של סדנאות לבת מצווה בבית מוצעות כיום

הטרנד של סדנאות לבת מצווה בבית נהיה חזק מאוד בשנים האחרונות. ישנם סוגים רבים ומגוונים של סדנאות שניתן להזמין אליכם עד הבית, כמו למשל, סדנאות הקשורות בבישול או אפיה בו המטבח הביתי והתנור יכולים להספיק על מנת להכין מאכלים או קינוחים טעימים, מהם יוכלו הנערות להנות הן בשלב ההכנה והן בשלב הטעימות. בנוסף, ישנן סדנאות יצירה מסוגים שונים כגון סדנת תכשיטנות, שבמסגרתן ילמדו הנערות להכין סוגי תכשיטים שונים כמו שרשראות, צמידים וכדומה. הנערות ילמדו איך לעצב את התכשיטים, איך להשתמש בחומרי הגלם השונים, וכמובן ישמרו את התכשיטים שיכינו למזכרת מאותה סדנה מהנה.

היכן ניתן למצוא סדנת תכשיטים לחגיגות בת מצווה

סוג של סדנאות לבת מצווה בבית שנפוץ מאוד לאחרונה הוא סדנת תכשיטים, בה יוכלו כלת בת המצווה וחברותיה להכין מזכרת שתישאר איתן בשנים הבאות. אם אתם רוצים למצוא סדנת תכשיטים כזו שתוכלו להזמין אליכם הביתה, תוכלו לפנות לסטודיו שמבצע סדנאות כאלו, כמו אומנות מתגלגלת, סטודיו לעיצוב ולסדנאות תכשיטים. הסטודיו בבעלות אוריה, אשר משתפת שתמיד נמשכה לעבודות יצירה ולאומנות. לאוריה ניסיון רב באומנות שימושית ובתכשיטנות, ואף קולקציית תכשיטים משלה והיא תשמח לחלוק מהידע שלה על מנת לעזור לכם להפיק סדנת תכשיטים מושקעת לבת המצווה של בתכם.

בת מצווה היא אבן דרך עבור כל נערה. בת המצווה מסמלת את מעברה של אותה נערה מילדות לבגרות, לכן אותה כלת בת מצווה תרצה לחגוג ולציין את היום החשוב הזה שלה ביחד עם המשפחה והחברות. מדובר בתקופה שסובבת סביב הנערה שתמיד מלאה בהתרגשות, שכן בגיל הזה הן יודעות מה הן רוצות ואיך ירצו לחגוג את המאורע החשוב הזה. כמובן שאין לזלזל בעובדה שהנערה רואה כיצד חוגגות חברותיה את בת המצווה שלהן, ורוצה להתאים את החגיגה למה שהיא ראתה אצלן. לרוב, תתרחש חגיגה משפחתית, אירוע מסוים שבמסגרתו תחגוג את בת המצווה עם היקרים לה. בנוסף, הנערה תרצה לחגוג עם חברותיה בצורה כיפית יותר. ישנן דרכים שונות ומגוונות לחגיגה המתאימות לקבוצות שונות באוכלוסייה, בימינו ניתן למצוא סדנאות לבת מצווה דתית או חילונית שאפשר לעשות במקום הסדנה, או אפילו להזמין אליכם הביתה ולבצע אותן בסלון או בחצר הבית.

אילו סדנאות לבת מצווה דתית אפשר לעשות

סדנאות לבת מצווה דתית נהיו דבר מקובל שבאמצעותו כלת בת המצווה יכולה לחגוג ביחד עם חברותיה את האירוע המרגש הזה. היתרונות של סדנאות שכאלו הן שהן מין סוג של מסיבה גדולה ורבת משתתפים, שמאפשר להנות באמצעות חוויה ייחודית שייזכרו. מי שמחפשת לשבור את הרצף של כל המסיבות והחגיגות שחוזרות על עצמן, יכולה להזמין את חברותיה לסדנאות מסוגים שונים לרגל בת המצווה. למשל, סדנת תכשיטים, ממנה יצאו הנערות עם חוויה מהנה, כישורים חדשים ליצירת תכשיטים שרכשו ואף מזכרת בדמות אותה שרשרת או צמיד שיכינו לעצמן בסדנה.

איפה אני מוצאת סדנת בת מצווה שתתאים לנערות דתיות

סדנת תכשיטים היא דוגמא טובה לסוג של סדנאות לבת מצווה דתית שיכולה להתאים לנערות שאינן חילוניות ורוצות לחגוג בת מצווה בצורה ייחודית ומהנה עם חברותיהן. סדנה כזו תוכלו לארח ממש בסלון שלכם באמצעות סטודיו שמעביר סדנאות כאלו בבית הלקוחות שלהם. אומנות מתגלגלת הוא סטודיו לעיצוב ולסדנאות תכשיטים הפועל גם בסטודיו וגם בבית הלקוח. בעלת הסטודיו אוריה מעידה על עצמה שהיא תמיד נמשכה לעבודת יצירה ולאומנות. לאוריה ניסיון רב באומנות שימושית ובתכשיטנות, ואף קולקציית תכשיטים משלה והיא תשמח להכיר לכם את העולם של סדנאות היצירה.

בת מצווה היא אירוע מרגש לכל ילדה שמגיעה לגיל שתיים עשרה. מדובר באירוע שמסמל את מעברה לבגרות ולהפיכתה לאישה, אך כמובן שזהו גם יום הולדת בו היא רוצה להנות ולחגוג עם משפחתה ועם החברות. בימינו יש חשיבות חברתית רבה לחגיגת בת המצווה עם החברות, וילדות רבות רוצות אירוע בת מצווה גדול ומושקע. לעומתן ישנן בנות שמעדיפות חגיגה אינטימית יותר כמו עריכת סדנאות שונות, על מנת לגוון ולהיות ייחודיות, וכדי לספק חוויה מהנה שהן וחברותיהן יזכרו. למשל סדנת תכשיטים שבמסגרתה מכינים צמיד שמזכיר את האירוע ונשמר כמזכרת. בנוסף לתוכן החומרי וליצירה עצמה, בסדנאות שכאלו ישנו גם ממד של העצמה נשית וחוויה של חיבור עם החברות, מה שגם מתחבר לנושא בת המצווה והתבגרותה של כלת בת המצווה. להביא סדנת תכשיטים לבת מצווה הוא רעיון נהדר כדי להתבדל וליצור אירוע בלתי נשכח.

מה עושים במסגרת סדנת תכשיטים לבת מצווה

סדנת תכשיטים לבת מצווה מביאה מצד אחד הבעה של יצירתיות, ומצד שני את עולם ההעצמה הנשית. מבחינת הפן הטכני, המשתתפות ילמדו על החומרים והטכניקות השונות ליצירת תכשיטים מסוגים שונים, בין אם מדובר בטבעות, צמידים או משהו אחר. מבחינת הפן החברתי, ישנה חשיבות רבה לכך שהסדנה נעשית לכלת בת המצווה וחברותיה, באווירה נעימה ורגועה, בה הן לומדות ליצור משהו במו ידיהן ובכוחות עצמן, במקום ללכת לקנות צמיד בחנות כפי שהן אולי רגילות. תחושת ההצלחה והמסוגלות שנרכשת בכך תיצור חוויה חיובית שהן יזכרו לשנים הבאות ותעזור להעצים אותן בתור נשים צעירות.

איפה כדאי לי לעשות סדנת תכשיטים כזו

סדנת תכשיטים לבת מצווה יכולה להתרחש בסטודיו הסדנה ולעיתים אפילו בבית של כלת בת המצווה. כמובן שמחיר הסדנה תלוי בכמות המשתתפים או בחומרים שישתמשו בהם. אם החלטתם על הרעיון של סדנת תכשיטים, פנו לאומנות מתגלגלת, שהוא סטודיו לעיצוב ולסדנאות תכשיטים. בעלת הסטודיו אוריה מספרת על עצמה שתמיד נמשכה לעבודת יצירה ולאומנות ולה ניסיון רב באומנות שימושית ובתכשיטנות, ואף קולקציית תכשיטים משלה. אוריה תשמח לחלוק את אהבתה ליצירה עמכם ועם בנותיכם, אז צרו עימה קשר עוד היום והזמינו סדנת יצירה שתגיע עד פתח ביתכם.