כולן יכולות להצליח בסדנת תכשיטים?

בסדנה לנשים או לנערות, בת מצווה או יום הולדת - כמה דברים שיש בסדנאות התכשיטים שאני מעבירה, שמאפשרים לכל המשתתפות להצליח:

לסדנאות בת המצווה אני מביאה ערכות של תכשיטים שאני מכינה מראש, שקיות קטנות עם החרוזים שכבר התאמתי, עם חוט זהב או כסף להשחלה, חרוזי המעיכה, הסוגר, בכל מוכן בתוך הערכה.

לעומת סדנא לנשים, שבה אני מביאה את כל החרוזים וכל אחת מרכיבה את העיצוב שלה מההתחלה. זה נחוץ, משום שבסדנת בת מצווה בד"כ יש הרבה בנות, וגם הזמן לא ארוך.

בדרך הזו, אני מבטיחה שכולן יצאו מרוצות, ובזמן יחסית קצר. אבל אני מביאה איתי גם את החרוזים, למקרה שמישהי תרצה להכין לבד, ומציינת בהסבר שאיתו אני פותחת את הסדנא שאפשר גם לעצב לבד.

ואז, מידי פעם, אני רואה מישהי שעושה משהו אחר, מקורי, משהו שלה. וזה מרגש אותי שבוחרים לא באופציה הקלה, או המהירה דווקא, פותחים את הראש, ונותנים ליצירתיות לפרוץ. בא לי לעודד את זה יותר, בעצמי, בבת שלי, בבנות שאני מעבירה להן סדנאות. עופו על עצמיכן! תיצרו!

קל להגדיר את זה כהצלחה: לעשות משהו יפה ומקורי משלך. אבל יש גם את אלה שיותר קשה להן.

ערכות מוכנות מראש

בת מצווה או יום הולדת זה בדרך כלל אירוע עם תוכנית נוספת מלבד סדנא או פעילות, ואני תוחמת את הפעילות לשעה. חלק ניכר ממשך הסדנא הוא הזמן שלוקח לבחור את החרוזים והצבעים.

בסדנה להרבה משתתפות, כולל לבת מצווה, יש ערכות: ניסיתי לחשוב על דרך שתעזור בבחירה, תמקד ותעזור בשלב הבחירה והעיצוב, תשאיר מספיק זמן להרכבה, ותגרום לכך שכל בת ובת תצאנה עם 100% הצלחה וסיפוק.
הערכות הן אריזות שקופות, שכל אחת מהן מכילה את כל הציוד הדרוש להכנת תכשיט אחד, כולל התאמות של חרוזים שבחרתי מראש.
וכך, במקום לבחור מאפס, כל אחת בוחרת ערכה שמתאימה לה.

מאחר שיש המון המון ערכות, וכל אחת יכולה למצוא את עצמה וליצור תכשיט מקורי ויחודי.

ס

טכניקה פשוטה

יום אחד הוזמנתי להעביר סדנת תכשיטים ליום הולדת. שיר אוהבת שרשראות גדולות כאלה, עם נוכחות. מעין דווקא מעדיפה נגיעות עדינות בצבעים רכים. וטל אוהבת להפתיע, לשלב צבעים הכי לא קשורים שיש, וליצור מהם יחד הפתעה. אבל לשיר היה קושי:

"אני קצת מתלבטת", היא פתחה. "אני נורא אוהבת שרשראות, אבל אני לא בטוחה שאני אצליח. יש לי שתי ידיים שמאליות.אני זאת שתמיד גוזרת עקום את הברכות, והעוגה נמרחת לה לשכבות שוקלדיות שמכתימות וניל לבן במקומות הלא נכונים… ואני לא בטוחה שילך לי עם השרשראות".

אני מחייכת ומסבירה שזאת טכניקה באמת באמת פשוטהת שלא דורשת ידע או כישרון מיוחד. כל אחת יכולה וכל אחת – הולך לה. אי אפשר שלא להצליח. גם לנשים ולבנות שקשה – קצת אמון שלי בהן, וכל אחת מצליחה.

כל אחת מהמשתתפות יוצאת עם תכשיט מהמם, שמתאים לה ולסגנון שלה, ובעיקר עם תחושה נהדרת של הצלחה ואפילו עם קמצוץ קטן של גאווה.

אז עם מה בעצם אני יוצאת בסוף הסדנה?

ואני שמחה לחזור ולספר לך שאת יוצאת עם תכשיט מהמם, בעיצוב אישי שלך. שמתאים לסגנון שלך ולבגדים שאצלך בארון.
ויוצאים עם ידע וכלים ליצירת תכשיטים, שתוכלי להמשיך ולעשות גם בבית. ואני משתפת במה כדאי לקנות ואיפה הכי משתלם. ואיך להפוך את הסדנה לתחביב וגם למאגר בלתי נדלה של תכשיטים.
ויוצאים עם סיפוק וגאווה. כי אין כמו תחושה של הצלחה, ולהחזיק בידיים תכשיט מעשה ידיך.
והכי חשוב יוצאים עם שמחה וחיוך גדול. אחרי ערב קליל וכייפי עם חברות ומשפחה.

צריך להיות עם ידיים טובות בשביל להשתתף בסדנת התכשיטנות?

לא. כל אחת יכולה ולכל אחת הולך.

מה מבטיח שכולן יצליחו בסדנה?

קודם כל הטכניקה הפשוטה, אח"כ – הערכות המוכנות שחוסכות זמן על בחירה ומאפשרות זמן לעבוד, וכמובן שנות הנסיון בתחום שעוזרות לי לוודא שכולן כבר הצליחו ויצאו מרוצות.

להזמנת סדנת תכשיטים - דברי איתי

אוריה לוי

אוריה לוי

מפעילת סדנאות תכשיטים והבעלים של אמנות מתגלגלת. מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לעבודה בידיים, ליצירה ואומנות.