מה הופך תכשיטים לעדינים

מה הופך תכשיט לעדין? בין אם מדובר בשרשרת עדינה, צמיד עדין, עגילים עדינים או טבעת עדינה, יש כמה עקרונות שכל תכשיט עדין עומד בהם. אלו העקרונות:
סט תכשיטי בת מצווה עדינים

תכשיט עדין הוא כזה שנועד להוסיף אלגנטיות וצבע, אך בצורה עדינה ומרומזת. בין אם מדובר בשרשרת עדינה, צמיד עדין, עגילים עדינים או טבעת עדינה. הסגנון העדין נעים בעין, קל לנשיאה על הגוף ולא מרעיש. בגלל שהוא מתאים מאוד לנערות אלו השרשראות שמעצבים אצלנו בסדנה לבת מצווה.

תכשיט עדין יתקבל על ידי שילוב של אחד או יותר מהעקרונות הבאים:

  • גודל החרוזים
  • צבעים וניגודיות
  • רווחים ואוורור

גודל חרוזים

כשנרצה ליצור תכשיט עדין נבחר את החרוזים הקטנים יותר: חרוזי קריסטל, זכוכית, אבן ואקריל. אני אוהבת לחרוז אותם בצורה סימטרית, שבמרכז נמצא החרוז הגדול ביותר, ומשני הצדדים החרוזים הולכים וקטנים בהדרגה.

במידה ואנו אכן יוצרות שרשרת למפתח הצוואר חשוב מאוד לשמור על גודל יחסית קטן של חרוזים.

בחירת צבעים

מבחינת בחירת הצבעים, ככל שנרצה שרשרת עדינה וסולידית יותר, נמעיט בשילוב הצבעים.

השרשרת העדינה ביותר תיווצר משילוב של חרוזים נטרליים כולם, ללא שום צבע דומיננטי. ככל שנוסיף יותר שילובים של צבעים ( מנוגדים, או אפילו כאלה שאינם כאלה) ככה תרד רמת האלגנטיות והעדינות שהשרשרת תשדר. עם זאת, יש נשים שאוהבות אלגנטיות ועדינות, אבל שרשרת עדינה מדי ודקה מדי תיעלם עליהן.

מה הופך שרשרת לעדינה?

רווחים בין החרוזים

שרשרת עדינה לעיתים תהיה קצרה יותר על מפתח הצוואר.

במידה ושרשרת ההשחלה שלנו היא שרשרת זהב או כסף דקה, נוכל ליצור רווחים בים קבוצות החרוזים בעזרת חרוזי מעיכה.

מה שנקבל זאת שרשרת שבמקום שכל החרוזים בה יהיו רצופים וצודים אחד לשני, נראה את השרשרת עצמה בין קבוצות החרוזים, מה שיוצר מראה עדין מאוד. השימוש בשרשרת השחלה דקה הופך את התכשיט גם ליוקרתי ומהודר.

את חרוזי השרשרת שאת מתחילה לעצב כדאי קודם להניח על לוח התכנון כדי לראות איך הם משתלבים ולתכנן את המרחקים, כמו בתמונה הזאת:

מה הופך תכשיטים לעדינים

איך לעצב שרשרת עדינה?

אחרי שקראתם את הכל, אתם מבינים את העקרונות החשובים לעיצוב תכשיט עדין ויפה. עם העקרונות הללו שעוזרים לנו להוציא לפועל את הרעיון הראשוני, ועם מינון נכון של זרימה והתאמה תוך כדי יצא לנו כל פעם התכשיט המושלם.

להזמנת סדנת תכשיטים - דברי איתי

אוריה לוי

אוריה לוי

מפעילת סדנאות תכשיטים והבעלים של אמנות מתגלגלת. מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לעבודה בידיים, ליצירה ואומנות.