סוגי הנשים שיוצרות בסדנה

שרשרת תכלת מסדנת תכשיטנות

רוב הסדנאות שאני עושה לנשים הן סדנאות לצוותים או לקבוצות משפחתיות בימי הולדת מסיבות פרישה וכדומה.

מה שאני כל כך אוהבת בסדנה לנשים הוא שילוב מאוד מיוחד ומאוד עדין בין עבודה אישית, התכנסות פנימה וריכוז לבין דינמיקה קבוצתית והפריה הדדית.

המטרה בסדנאות לנשים שלי

תוך כדי ההסבר הראשוני שבו אני פותחת צוהר לעולם התכשיטנות עם מעט טכניקות בסיסיות, אנחנו מדברות גם על שילובי הצבעים, על התאמת האורך וגודל החרוזים כדי ליצור תכשיט שחוץ מזה שיהיה מהמם גם באמת יהיה שימושי וישרת אותך ביום יום.

צריך פה הרבה דיוק כי יש את מה שהולך, ורואים הרבה ברחוב, ונראה טוב, ויכול להיות שאם תעשי דבר כזה תהיי מאוד מרוצה מהתוצאה, אבל בסופו של דבר התכשיט ישכב על המטלה ולא יהיה בו שימוש, וזה באמת חבל.. אני מנסה לכוון לכך שתהיי גם קשובה למה שיפה, למה שמודרני, למה שהולך, אבל גם מאוד קשובה לעצמך, למה מתאים לך, מה הצורך שלך, מה הצבעים שאת אוהבת ושיש לך בארון, ולהם נתאים באופן מדוייק, לצורך האישי שלך את העיצוב של התכשיט.

כדי שבבוקר הבא כשתקום ותסתכלי במראה אחרי שהתלבשת והוספת את האקססוריז, תרגישי שהלוק שלך משודרג ושככה כיף לצאת ליום חדש.
לא תאמיני כמה שרשרת או עגילים בעיצוב נכון יכולים לשדרג את המראה.

נשים שמגיעות לסדנה

מרתק לראות כל פעם מחדש את אותו איזון עדין שבין להיות קשובה לעצמך ומדוייקת עם עצמך לבין ההשפעה שיש לקבוצה בעיצוב של התכשיט. תופעה שאני רואה המון שחוזרת על עצמה כמעט בכל סדנה זה מישהי שעל הניסיון הראשון מרכיבה איזשהו תכשיט, מתחברת אליו ואוהבת אותו אבל במהלך הסדנה היא תפרק ותשנה אותו כמה וכמה פעמים, עד שממש לקראת סוף הסדנה היא תחזור בדיוק לאותו עיצוב ראשוני שהאינסטינקט שלה אמר לה.

ויש גם את זאת שברגע הראשון של הסדנה תכריז שהיא "שתי ידיים שמאליות" ו"גרועה בזה" ובטוח יצא מעפן..

ודווקא הבנות האלה שמגיעות עם ביטחון נמוך ביכולת שלהם לעצב תכשיטי יפה, דווקא הן הרבה פעמים אלה שיש להם את המודעות הגבוהה יותר למה נכון ומדוייק להן, ומגיעות הרבה פעמים הרבה יותר מהר לתוצאה (לא שאנחנו חלילה בתחרות או משהו).

ודווקא הבנות היצירתיות יותר שכל האפשרויות ושילובי הצבעים עוברים להן בראש, הן אלה שלוקח להם הרבה יותר זמן ומתקשות יותר לבחור (כי הרי ברור שכל העניין פה בסוף הוא בכלל סדנת בחירה) כמובן ששתי הדרכים טובות וכל אחת עוברת את התהליך שלה.

ללכת עם הלב לפתוח את הראש במידה הנכונה כמה שיותר להנות מהתהליך וכמובן מהתוצאה.

להזמנת סדנת תכשיטים - דברי איתי

אוריה לוי

אוריה לוי

מפעילת סדנאות תכשיטים והבעלים של אמנות מתגלגלת. מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לעבודה בידיים, ליצירה ואומנות.